Kontakt

Adresa

  • Vzdelávacie centrum Zaježová
  • Zaježová Polomy 20
  • 962 63 Pliešovce

 

Informácie a rezervácia termínov pre semináre, školské výlety, rezervácie pustovňa pod lesom a pobyty v tme

Robert Kaluža - vedúci Vzdelávacieho centra Zaježová
zajezova@zivica.sk
0917 517 267

 

Konzultácie k pobytom v tme:

Vladimír Milo - sprievodca pobytov v tme
milo@zivica.sk
0905 460 850

 

Prevádzkovateľ  Vzdelávacieho centra Zaježová

  • Čarovar s.r.o.
  • Zaježová Polomy 20, 962 63 Pliešovce
  • IČO: 44627963 / DIČ: 2022787525 / IČ DPH: SK2022787525
  • Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registeri Okresného súdu Banská Bystrica, oddiel: Sro, vložka č. 16098/S

 

Ako nás nájdete

 

GPS súradnice centra

N 48° 27' 6" 
E 19° 13' 23"

 

Cesta autobusom

Cez pracovné dni chodia do Zaježovej autobusy 4x denne - 3x priamo zo Zvolena a 1x s prestupom v Pliešovciach. Na zvolenskej autobusovej stanici (je hneď oproti vlakovej) nájdite nástupište č. 7. Autobusy premávajúce cez pracovné dni, ktorými sa môžete doviezť zo Zvolena do Zaježovej odchádzajú zo Zvolena o:

  • 6:10, 11:00 a 15:45 (priame spoje zo Zvolena)
  • 13:45 zo Zvolena s prestupom v Pliešovciach (autobus pokračujúci na Zaježovú, čaká v Pliešovciach na prípoj zo Zvolena)

Cesta autobusom zo Zvolena do Zaježovej trvá 45 minút. V autobuse si vypýtajte lístok na autobusovú zástavku Pliešovce, Zaježová, Bosákovci a povedzte šoférovi, aby vám tam zastavil aj bez zvonenia, lebo neviete, kde to je. Zo zastávky pokračujte po odbočke doprava od hlavnej cesty a asi po 15 - 20 minútach chôdze uvidíte prvý dom na pravej strane, asi 100m od cesty po ktorej ste išli. To je Vzdelávacie centrum Zaježová.

 

Cesta autom

V záujme ochrany klímy, čistého ovzdušiašetrenia zdrojov sa snažíme eliminovať automobilovú dopravu do Vzdelávacieho centra Zaježová. V prípade, že sa rozhodnete na cestu k nám využiť auto, snažíme sa, aby bola kapacita aut plne vyťažená. Pre jednoduchšie vzájomné skontaktovanie a dohodnutie spoločnej cesty autom ponúkame aplikáciu: www.spolujazda.centrumzajezova.sk

Zo Zvolen sa do Zaježovej sa môžete autom dostať zo západu cez Pliešovce, alebo od východu cez Vígľaš. Obidve cesty sú  približne rovnako dlhé. Ak máte GPS navigáciu, určite ju použite: N 48° 27' 6" E 19° 13' 23"

Popis trasy cez  Pliešovce:

Zo Zvolena choďte smerom na Krupinu, budete prechádzať dedinami Podzámčok a Dobrá Niva. Za Dobrou Nivou je potrebné odbočiť vľavo na Sásu a Pliešovce. Za Pliešovcami pôjdete na smer Slatinské Lazy (odbočka vľavo z hlavnej cesty). Keď prejdete časťou Pliešoviec - Zábava, opäť hneď odbočíte doľava na smer Slatinské Lazy. Následne pôjdete približne 5km stále po hlavnej ceste, kým neprídete k lokálnej značke, ktorá vás bude smerovať do Vzdelávacieho centra Zaježová. Odbočte doprava, ďalej pôjdete po užšej asfaltovej ceste do kopca asi 1km, kým neuvidíte prvý dom asi 100m napravo od cesty. To je Vzdelávacie centrum Zaježová.

Popis trasy cez Vígľaš:

Zo Zvolena choďte smerom na Košice a za dedinkou Vígľaš odbočte vpravo smer Slatinské Lazy. Po vojdení do Slatinských Lazov odbočte po 500 m, pri autobusových zastávkach vpravo z hlavnej cesty. Po prejdení Slatinskými Lazmi a Kalinkou pokračujte ďalej cca 7-8 km kým sa dostanete za sedlo. Je tam uvítacia tabuľa, vďaka ktorej spoznáte, že ste v Zaježovej. Ďalej prejdite asi 5 km pomedzi roztrúsené domy a po tom ako miniete družstvo na pravej strane odbočte z hlavnej cesty vľavo. Odbočka je označená lokálnou značkou, ktorá vás bude smerovať do Vzdelávacieho centra Zaježová Pôjdete po užšej asfaltovej ceste do kopca asi 1km, kým neuvidíte prvý dom asi 100m napravo od cesty. To je Vzdelávacie centrum Zaježová.