Tím vzdelávacieho centra

Atmosféru centra vytvárajú od srdca ľudia žijúci v Zaježovej a blízkom okolí.

Roman Miesler

vedúci Vzdelávacieho centra, sprievodca pobytov v ústraní, lektor, čajovník 

V centre som od začiatku veľkej rekonštrukcie, stál som pri väčšine stavebných prác a pomáhal v správcovaní centra po niekoľko rokov. V rámci toho som tiež pomáhal realizácii domčekov pre ústrania. Momentálne mám na starosti nielen vedenie centra a jeho správcovanie, ale aj sprevádzam ľudí v ústraní. Vytváram tiež priestor pre vychutnávanie si prítomného okamihu pri pití čaju alebo kávy v našej čajovni. Roky tiež sprevádzam ľudí na meditačných seminároch a organizujem ovocinárske kurzy v našom centre, ktoré postupne vďaka úžasnému lektorovi pomáhaju obrodeniu a rozšíreniu ovocného sadu okolo centra.

0918 301 664 , miesler@zivica.sk

Katarína Miesler

koordinátorka aktivít na centre, organizátorka a lektorka seminárov, sprievodkyňa pobytov v ústraní 

V centre pracujem od momentu keď prešlo veľkou rekonštrukciou po roku 2007. Momentálne mám na starosti koordináciu programov a seminárov, rezervácie akcií, komunikáciu s verejnosťou. Organizujem a lektorujem sebapoznávacie a liečivé semináre. Sprevádzam tiež ľudí v pobytoch v ústraní. Stretnete ma aj v čajovni pri obsluhe. Som vďačná, že mi táto práca pomáha rozvíjať zdravú službu druhým a že môžem byť prítomná vnútornej premeny toľkých ľudí.

0917 517 267, zajezova@zivica.sk 

Vladimír Milo

kuchár, pomocník na centre

Moje pôsobenie v centre je spojené s príchodom na Zaježovú. Bol som jedným zo zakladateľov Čarovar s.r.o. a pri rekonštrukcii centra som okrem iného zo starého humna vybudoval a neskôr prevádzkoval čajovňu. Momentálne sa venujem už iba kuchyni, kde práca v nej pre mňa znamená aj prácu na sebe. Snažím sa držať slov jednej prednášajúcej na centre, že našou úloha je prinášať na toto miesto radosť. A ak sa mi to darí a nielen v práci, tak viem že som stále na správnom mieste.

carovar@zivica.sk

Lenka Banasová

finačná manažérka a kuchárka 

S centrom som prepojená už od roku 1999 keď som s rodinou prišla ziť do Zaježovej. Vtedy sme veľa dobrovoľníčili a organizovali víkendovky a tábory zamerané hlavne na tradičné remeslá. V rokoch 2009-2014 som bola jednou zo zakladateľov, spoločníkov a konateľov Čarovar s.r.o., ktorá zabezpečovala a stále zabezpečuje stravu v centre. Po ročnej prestávke som sa znova začlenila do tímu a momentálne mám na starosti financie a varenie, kde sa snažím spríjemniť našim návštevníkom ich pobyt chutnou vegetariánskou stravou. Dúfam a verím, že väčšina z nich bude odchádzať z centra spokojná a mnohí sa k nám radi vrátia aj kvôli výbornej a zdravej strave. Od jari do neskorej jesene trávim veľa času v záhradke. Milujem záhradkárčenie, je to pre mňa zábava, relax a pohladenie po duši.

carovar@zivica.sk

Monika Miháľová

kuchárka, pomocníčka na centre, záhradníčka

Môj príchod na Zaježovú je spojený s mojimi školopovinnými detvákmi a Zaježovskou školou. Vďaka tomu som mohla objaviť Vzdelávacie centrum - miesto uprostred prírody, dýchajúce neopísateľnou atmosférou, miesto, kde sa dá zastaviť a žiť. A tak tu žijem a pracujem od roku 2016 v time skvelých ľudí a priateľov. Mám na starosti upratovanie priestorov a milujem prácu v našej doslova "začarovanej" kuchyni. Voľný čas trávim so svojou rodinou, mám rada kone, psy, mačky a kamene, a tak trochu zabŕdam do štúdia homeopatie.

carovar@zivica.sk

Dagmar Milová

vedúca kuchyne 

Od mladosti má zaujímala zdravá strava a keď som stala mamičkou, tak som sa do varenia pustila naplno. Bola som veľmi šťastná, keď som dostala príležitosť uplatniť moje hobby v kuchyni na centre a od roku 2009 som varila v tíme Čarovaru. Momentálne sa do centra vraciam po štvorročnej naterskej dovolenke (už opäť ako trochu iný človek), tak som sama zvedavá, akými chuťami vás budem sprevádzať. Okrem varenia milujem život, mojich troch chlapov, prírodu, chôdzu na dlhé trate, ezoterické a filozofické debaty, duchovnú literatúru a prácu na sebe.

carovar@zivica.sk

Michal Kollár

kuchár, pomocník v centre


Po rokoch putovania svetom a zbierania skúseností v rôznych zamestnaniach, sme s rodinou našli stred sveta na Zaježovej.  Baví ma jedlo a všetko s tým spojené, práca v kuchyni je preto pre mňa veľmi napĺňajúca. Mojím hlavným cieľom je vybudovať živé gazdovstvo, produkovať potraviny a kŕmiť zástupy.

carovar@zivica.sk