Marie Stracenská

Novinárka, lektorka, mama dvojčiat. Vyštudovala žurnalistiku a dejiny umenia. Pracovala v Slovenskom rozhlase a v troch slovenských televíziách: TA3, Slovenskej televízii a v Markíze. Začínala ako redaktorka a moderátorka a neskôr pracovala ako vedúca vydania, vďaka čomu dôverne pozná svet pred mikrofónom aj za ním.

Herbárium I.

pondelok, 18. máj 2020 - streda, 20. máj 2020

Kurz je určený pre študentov a študentky duálneho vzdelávania dm drogerie markt a týka sa trvalo udržateľnej spotreby, zero waste a ďalších ekospotrebiteľských tém

Lektor: 
Petra Ježeková
Mária Babušová
Marie Stracenská
Zuzana Labašová

Herbárium II.

pondelok, 1. jún 2020 - štvrtok, 4. jún 2020

Kurz je určený pre študentov a študentky duálneho vzdelávania dm drogerie markt a týka sa trvalo udržateľnej spotreby, zero waste a ďalších ekospotrebiteľských tém.

Lektor: 
Petra Ježeková
Mária Babušová
Marie Stracenská
Zuzana Labašová

Médiá

štvrtok, 22. november 2018 - nedeľa, 25. november 2018

Na workshope si študenti Sokratovho inštitútu rozoberú základné princípy práce s médiami, naučia sa písať tlačové správy, blogy a vyskúšajú si, aké je to stáť pred kamerou.

Lektor: 
Marie Stracenská
Juraj Rizman

Média

piatok, 27. apríl 2018 - nedeľa, 29. apríl 2018

Workshop je určený pre minuloročných absolventov Komenského inštitútu, kde budú mať možnosť hlbšie nahliadnuť do pozadia médií a prácu novinárov si dokonca vyskúšať na vlastnej koži.Veľa ľudí má slabý prehľad o pozadí médií, niekedy sa pred nimi nevedia brániť, niektorí im naivne dôverujú, iní ich nevedia vystáť. A pritom sa bez nich nezaobídeme. 

Lektor: 
Marie Stracenská